Od pondelka 5. septembra platí na všetkých linkách MHD Košice a Prešov režim ,,pracovné dni – školský rok“. Do platnosti vstúpia upravené cestovné poriadky.

MHD Košice

Cestujúcim oznamujeme, že od pondelka 5. septembra 2022 budú všetky linky MHD v Košiciach premávať podľa cestovných poriadkov platných v režime ,,pracovné dni – školský rok“.

Za účelom optimalizácie cestovných poriadkov električkovej dopravy dochádza k úpravám jednotlivých odchodov spojov. Školské spoje na školský rok 2022/2023 budú vypravované v plnom rozsahu.

MHD Prešov

V MHD Prešov sa zmeny v premávke počas pracovných dní dotknú liniek č.: 1, 3, 4, 7, 8, 13, 14, 23, 28, 32, 32A, 36 a 39. Cestovné poriadky ostatných liniek MHD neboli pre režim školských pracovných dní upravované. Počas víkendových dní a sviatkov zostávajú bez zmeny cestovné poriadky všetkých liniek MHD.

Od pondelka 5. septembra budú opäť premávať školské spoje, ale s úpravami. Z dôvodu slabého vyťaženia boli zrušené školské spoje A, K a J (ruší sa spoj o 16:00 zo ZŠ Ľubotice). Zároveň bude zrušená obsluha zastávky Správa diaľnic školskými spojmi C a D.

Nové zastávky MHD vo Vyšnej Šebastovej

V obci Vyšná Šebastová dôjde k zriadeniu nových zastávok MHD. Pôvodná zastávka „Vyšná Šebastová“ sa premenuje na „Športový areál“. Okrem toho pribudnú na trase linky č. 13, ktorá obsluhuje Vyšnú Šebastovú, tri úplne nové zastávky. Nová konečná zastávka Vyšná Šebastová sa bude nachádzať pri križovatke s komunikáciou do Teriakoviec.

Prímestská autobusová doprava

Do režimu pracovné dni – školský rok sa vracia aj prímestská autobusová doprava Prešovského a Košického samosprávneho kraja.

V rámci prímestských spojov došlo od 1. septembra k zlepšeniu cestovania medzi Prešovom a Košicami. Od začiatku školského roka jazdia expresné autobusy medzi oboma krajskými mestami v pravidelných intervaloch. V čase dopravnej špičky premávajú každých 10 až 15 minút, mimo špičky každých 30 minút. V rámci zmeny dochádza v mnohých prípadoch aj k zrýchleniu dopravy, a to vďaka zjednocovaniu jazdného času spojov vedených po diaľnici na 30 minút. Viac informácii o novom koncepte expresných spojov medzi Prešovom a Košicami nájdete na https://lnk.sk/hyt3.

Autor: IDS Východ, s.r.o.
Foto: shutterstock