Letné vlakové spojenie z Popradu do Muszyny, tzv. Beliansky expres, znovu vyrazí na trať. Jeho prvá jazda sa uskutoční už v sobotu prvého júna. Vlaky budú jazdiť v soboty a nedele dvakrát denne.

Beliansky expres začína ďalšiu letnú sezónu. Po roku opäť ponúka skvelú príležitosť pre všetkých turistov vydať sa do slovensko-poľského pohraničia. Železničné spojenie medzi Popradom, Starou Ľubovňou a poľskou Muszynou bude premávať počas leta cez víkendy od 1. júna do 1. septembra 2024.

Vlaky z Popradu budú odchádzať každú sobotu a nedeľu o 7.29 hod. a 15.29 hod., príchod do Muszyny je naplánovaný na 9.10 hod. a 17.09 hod. Opačným smerom, z Muszyny na Slovensko, budú vlaky vyrážať o 10.01 hod. a 18.01 hod. Zastavia tiež na medzistaniciach, ako Plaveč, Stará Ľubovňa, Podolínec, Spišská Belá, Kežmarok, Studený Potok a Poprad.

Beliansky expres vytvára pre turistov zo Slovenska a Poľska jedinečné možnosti na spoznávanie ďalších lokalít. Cieľovou stanicou je kúpeľné mesto Muszyna, ktoré je známe svojimi starobylými pamiatkami, množstvom atrakcií a liečivými prameňmi. Pre návštevníkov, ktorí by chceli pokračovať v ceste, sú v Muszyne zabezpečené nadväzné prípojné vlaky do poľskej Krynice.

Vo vlaku je možné prepravovať aj bicykle za 1,50 eur, čo ocenia najmä cyklisti. Od 1. júla 2024 dôjde aj k zavedeniu regionálnych autobusov s možnosťou prepravy bicyklov na trase Stará Ľubovňa – Haligovce – Lesnica (chata Pieniny).

Cestovné lístky

Cestujúci môžu využiť zvýhodnené cestovné lístky EUROPA REGIONAL Muszyna.

Lístok zakúpite v pokladniciach ZSSK vybavených systémom Komplexné vybavenie cestujúcich (KVC) alebo vo vlaku u vlakového personálu ZSSK.

Cenník jednosmerného cestovného EUROPA REGIONAL Muszyna

Relácia
TAM alebo SPÄŤ
Celé cestovnéDieťa (6 – 16 rokov), pes
Poprad-Tatry – Muszyna5 €2,50 €
Kežmarok – Muszyna4 €2 €
Podolínec – Muszyna4 €2 €
Stará Ľubovňa – Muszyna3 €1,50 €
Plaveč – Muszyna2 €1 €

Dieťa do 6 rokov cestuje v sprievode dospelého cestujúceho bezplatne.
Preprava bicykla: 1,50 €.

Autor: IDS Východ, s.r.o.