Od štvrtka 21. októbra 2021 zavádza Dopravný podnik mesta Prešov novú autobusovú linku, ktorá odvezie cestujúcich do areálu Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove.

Významný krok v rámci poskytovania služieb verejnej dopravy pre obyvateľov Prešova aj celého Prešovského kraja je zriadenie novej autobusovej linky č. 20, ktorá bude zabezpečovať obsluhu prešovského nemocničného areálu a centra mesta. Cestujúci sa tak dostanú k lekárovi na vyšetrenie či na návštevu k blízkym jednoducho bez nutných prestupov.

Na trase linky sa nachádzajú štyri nové zastávky priamo v areáli nemocnice. Obsluhované midibusom a premávať budú len v pracovných dňoch.

Linka č. 20 bude premávať v okružnej trase: Trojica – Na Hlavnej – Grešova – RÚVZ – Onkologický pavilón – Monoblok, Interné oddelenie – Pediatria – Vajanského – Trojica.

V súvislosti so zavedením premávky linky č. 20 dochádza aj k úprave cestovných poriadkov liniek č. 41 a 42. Vo štvrtok 21. 10. 2021 bude linka č. 20 premávať až od spoja o 9.54 h, po slávnostnom predstavení tejto linky zo zastávky Trojica.

Zdroj: DPMP
Foto: DPMP