Cestujúcich prešovskou mestskou hromadnou dopravou čaká v nasledujúcich dňoch niekoľko zmien. Zastávky Čistička a Rázcestie Cemjata sa vracajú do svojho pôvodného režimu. K dočasnému obmedzeniu dôjde na linke č. 12.

Obsluha zastávky Čistička je po dokončení výstavby okružnej križovatky pri Haniske od 5. 11. 2021 obnovená v oboch smeroch. Zastávky, ktoré sa nachádzajú trase linky č. 24, sú vybavené Kasselským obrubníkom a označníkmi s aktuálnym cestovným poriadkom.

Zastávka Rázcestie Cemjata v smere von z mesta, ktorá bola posunutá z dôvodu výstavby mostného piliera, sa od 5. 11. 2021 vracia do svojej pôvodnej polohy. Týka sa to liniek 18 a 23. Na zastávke je osadený označník s aktuálnym cestovným poriadkom.

V stredu 10. 11. 2021 dôjde k dočasnému obmedzeniu na linke č. 12. Z dôvodu stavebných prác bude linka v čase od 8.00 h do 16.00 h premávať obojsmerne po Jánošíkovej ulici. Obslúži zastávky Šidlovská a Dúbrava, zastávku Jánošíkova len v smere na Šidlovec. Zastávky Dúbravská a Pri kaplnke obsluhované v danom čase nebudú.

Z dôvodu rozkopávky naďalej zostáva v platnosti presun zastávky Mičurinova v smere do Veľkého Šariša. Dočasná zastávka sa nachádza na nástupisku SAD pri Novej Dúbrave, kde je umiestnený označník s aktuálnym cestovným poriadkom. Týka sa to liniek 5, 5D, 14, 22, 45.

Zdroj: DPMP
Foto: MsÚ Prešov