Vlak do Muszyny premáva každý víkend až do 25. februára 2024.

Sezónne železničné spojenie Beliansky expres, prevádzkované už niekoľko rokov, sa stalo obľúbeným dopravným prostriedkom medzi slovenskými a poľskými turistami. Táto železničná linka, ktorá prechádza medzi Popradom a Muszynou, ponúka cestujúcim nielen pohodlný spôsob dopravy, ale aj možnosť dostať sa na zaujímavé miesta poľského a slovenského prihraničia.

Vlak vyrazil na trať 30. decembra 2023, odvtedy premáva každú sobotu a nedeľu až do 25. februára 2024. Cestovný poriadok umožňuje ísť turistom zo Slovenska na jednodňový výlet do Poľska a poľským turistom na jednodňový výlet Na Slovensko. Tí, ktorí chcú preskúmať viac, si môžu urobiť výlet na celý víkend.

Beliansky expres štartuje z Popradu vždy o 7.29 h a 15.29 h, príchod do cieľovej stanice v Muszyne je o 9.11 h a 17.11 h. Opačným smerom z Muszyny vyráža o 10.00 h a 17.56 h, príchod do Popradu je 11.40 h a 19.40 h.

Vlak má zastávky aj v ďalších lokalitách, čo cestujúcim umožňuje spoznať ďalšie miesta. Zastávky sú aj v Studenom Potoku, Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínci, Starej Ľubovni a Plavči.

Cestovné lístky je možné zakúpiť cez internet, v osobných pokladniach ZSSK, prípadne vo vlaku zo stanice Plaveč a Muszyna.

Kompletný prehľad tipov na výlety je zverejnený na webovej stránke Krajskej organizácie cestovného ruchu severovychod.sk.

Cenník jednosmerného cestovného:

Relácia
TAM alebo SPÄŤ
Celé cestovnéDieťa (6 – 16 rokov), pes
Poprad-Tatry – Muszyna5 €2,50 €
Kežmarok – Muszyna4 €2 €
Podolínec – Muszyna4 €2 €
Stará Ľubovňa – Muszyna3 €1,50 €
Plaveč – Muszyna2 €1 €

Dieťa do 6 rokov cestuje v sprievode dospelého cestujúceho bezplatne.
Preprava bicykla: 1,50 €.

Kúpiť cestovný lístok: https://predaj.zssk.sk/search

Autor: IDS Východ, s.r.o.