Podkladová vrstva nástupišťa sa vyrovná a pribudne na ňom nová betónová dlažba. Pôvodný zastávkový prístrešok nahradí modernejší. Plánované opravy začnú po 15. marci 2021.

Mesto Prešov zrekonštruuje zastávku MHD na Čiernom moste v smere do centra. Radnica na svojej webovej stránke informuje, že nástup a výstup z vozidiel MHD bude cestujúcim počas rekonštrukcie umožnený vo vymedzenom priestore vedľa pôvodnej zastávky. Na mieste pribudne aj dočasné dopravné značenie. „V uplynulých rokoch sa nám podarilo zrekonštruovať zastávkové pruhy v celom centre Prešova. Bez opravy zostala iba zastávka na Čiernom moste, a preto ma veľmi teší, že už čoskoro získa novú, atraktívnejšiu podobu,“uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Zastávka MHD na Čiernom moste prejde rekonštrukciou. Foto: MsÚ Prešov.

V rámci stavebných prác sa vyrovná podkladová vrstva nástupištia a pribudne na ňom betónová dlažba. Pôvodný zastávkový prístrešok nahradí modernejší typ s oceľovou nosnou konštrukciou a plochou strechou, ktorá bude spolu so zadnou stenou vyrobená z kalného bezpečnostného skla. Súčasťou bude lavička so sedadlom z masívneho dreva. „Nástupište pre cestujúcich spolu s rekonštruovanými časťami bude dlhé 40 metrov a široké viac ako 6,5 metra. Pribudne na ňom aj nové zábradlie, ktoré bude vyplnené tromi oceľovými rúrkami a oceľový odpadkový kôš s drevenými lamelami. Nástupná plocha bude taktiež obsahovať vodiace prvky pre slabozrakých a nevidiacich,“ informovala radnica.

Rekonštrukcia bude stáť 50 397,96 EUR s DPH a zahŕňať bude aj odstavný pruh pre vozidlá MHD, ktorý bude vyhotovený z betónu v dĺžke takmer 41 metrovv identickom prevedení ako na protiľahlej zastávke. Nové obrubníky, dlažba a palisády v rámci cyklochodníka ostanú v pôvodnom stave.

Zdroj: TS Mesto Prešov
Foto: MsÚ Prešov