Zastávka MHD na Čiernom moste v smere do centra mesta prešla kompletnou modernizáciou.

Približne dva mesiace bol nástup a výstup cestujúcich z vozidiel MHD na Čiernom moste v smere do centra umožnený vo vymedzenom priestore vedľa pôvodnej zastávky. Od 28. mája 2021 je už opäť k dispozícii novozrekonštruovaná zastávka na pôvodnom mieste.

„Na nástupišti pribudla nová dlažba. Pôvodný zastávkový prístrešok nahradil modernejší typ s oceľovou nosnou konštrukciou, plochou strechou a lavičkou so sedadlom z masívneho dreva. Nástupište pre cestujúcich spolu s rekonštruovanými časťami je dlhé 40 metrov a široké viac ako 6,5 metra. Nástupište je vybavené takzvaným Kasselským obrubníkom, ktorý umožňuje lepšie pristavenie vozidla k zastávke, čo prinesie väčší komfort pre cestujúcich pri nastupovaní a vystupovaní,“informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Na vynovenej zastávke pribudol aj automat na cestovné lístky, nový odpadkový kôš a zábradlie, ktoré je vyplnené tromi oceľovými rúrkami. Na nástupnej ploche sú zapracované aj vodiace prvky pre slabozrakých a nevidiacich.

Rekonštrukcia zahŕňala aj odstavný pruh pre vozidlá MHD, ktorý je vyhotovený z betónu v dĺžke takmer 41 metrov v identickom prevedení ako na protiľahlej zastávke.

Stavba bola zhotovená za 50 397,96 EUR s DPH.

Vynovená zastávka na Čiernom moste. Foto: MsÚ Prešov.

TS MsÚ Prešov
Foto: MsÚ Prešov