Návštevníkov lákala hlavne prehliadka historických vozidiel a cvičná jazda historickou električkou T2.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) otvoril svoje brány širokej verejnosti. Po ročnej odmlke zorganizoval v sobotu 21. augusta Deň otvorených dverí, ktorý sa niesol v duchu 130. výročia DPMK.

„Hlavným lákadlom sobotňajšieho programu bola prehliadka historických, ale aj súčasných autobusov a električiek DPMK. V areáli na Bardejovskej ulici tak mohli návštevníci vidieť cvičné vozidlo pre výcvik autoškoly – Karosu 952B, autobusy Ikarus 280 a Škoda 706 RTO, ale napríklad aj trolejbus Škoda 15Tr. Z električiek nechýbala historická CASSOVIA, T1 ani ,,Ringhoffer“. Električka Vario LF, známa ako ,,Veronika“, sa v sobotu premenila na kinosálu, v ktorej sa premietali dokumenty o histórii košickej dopravy. Veľký záujem bol aj o cvičnú jazdu historickou električkou T2 po rýchlodráhe do U.S. Steelu,“ informovala hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.

V programe vystúpili kynológovia s ukážkami svojej práce, hudobné duo Katka a Rafo a aj folklórna tanečná skupina Viničiar. Deti zabával Ujo Ľubo a pripravené boli aj rôzne atrakcie pre deti, ako skákací hrad, tvorivé dielne či burza kníh.

Zdroj: DPMK
Foto: DPMK