Cestovný lístok u vodiča si už v MHD Košice cestujúci nekúpia. Do ponuky pribudol nový historický a akciový časový lístok (aj s možnosťou virtuálneho variantu). Zmeny platia od 1. apríla 2023.

Najväčšou zmenou je oficiálne zrušenie predaja cestovných lístkov u vodiča. „Dôvodom sú existujúce možnosti kúpy lístkov cez predajné automaty, SMS alebo mobilné aplikácie a tiež zvýšenie bezpečnosti vodičov MHD. Po novom bude pre cestujúcich k dispozícii historický cestovný lístok, ktorý bude platiť v historických vozidlách na špeciálnych linkách. Lístok s platnosťou 24 hodín bude stáť 5 eur, cena jednorazového historického lístka bude 2 eurá. Cena zľavnených lístkov bude polovičná,“ informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Bujňáková.

Do ponuky DPMK pribudne aj akciový cestovný lístok pre návštevníkov kultúrnych, športových a iných podujatí v meste, ktorý využijú na presun na podujatie alebo z podujatia. „Pri online nákupe vstupeniek na podujatie si záujemca bude môcť vybrať možnosť, že si chce zakúpiť aj akciový lístok na MHD. Zakúpiť ho bude možné cez mobilné aplikácie a aj ako klasický papierový lístok. Akciový lístok s platnosťou 24 hodín bude stáť 2,50 eur a šesťhodinový akciový lístok 1,50 eur,“ doplnila Vladimíra Bujňáková.

Medzi ďalšie zmeny patrí napríklad aj pozastavenie platnosti virtuálneho cestovného lístka do 15 sekúnd od aktivácie a zníženie aktivačného času z 90 sekúnd na 60. Upozorňujeme, že cestujúci musí vstúpiť do vozidla MHD už s platným virtuálnym cestovným lístkom.

Celé znenie Tarify bude zverejnené na https://www.dpmk.sk/prepravne-podmienky/tarifa-0.

TS DPMK
Foto: shutterstock