Okrem zmien v cenovom výmere lístkov a poplatkov prinesie nová Tarifa aj bezplatnú prepravu pre darcov krvi s trvalým pobytom v Košice-okolie.

Od 1. júna 2023 dôjde k úprave cien cestovných lístkov v MHD Košice. V prípade najčastejšie využívaného 30-minútového papierového základného časového CL dôjde k úprave cestovného zo súčasných 0,90 eur na 1 euro, pričom zľavnený lístok bude stáť 0,50 eur a úprave 60-minútového papierového základného zo súčasného 1 eura na 1,20 eur.

Bezkontaktná čipová karta (BČK) a Virtuálny cestovný lístok (vCL) budú mať jednotnú cenu v rámci všetkých variantov okrem 7-dňového, ktorý v týchto podobách zatiaľ nie je dostupný. Cena SMS lístka, ktorý je hodinový, sa zvýši z 1,10 eur na 1,50 eur.

V prípade viacdňových lístkov sa zdraženie dotkne hlavne zľavneného cestovného. Pri zľavnenom 30-dňovom ,,mesačníku“ dôjde k úprave jeho ceny na 12,50 eur. 90-dňový zľavnený predplatený bude stáť 34 eur.

Ak si cestujúci zabudne BČK alebo telefón pri prepravnej kontrole, sankcia sa upraví o jedno euro (2 eurá namiesto súčasného 1 eura). Taktiež dôjde k úprave poplatku za vyhotovenie BČK – táto služba bude po novom stáť 7 eur.

Zároveň sa menia aj podmienky poskytnutia bezplatnej prepravy. Na základe osobitnej BČK podľa stanovených podmienok dopravcu bude platiť pre nositeľov Kňazovického plakety s trvalým bydliskom v Košice – okolie a nositeľov Diamantovej Janského plakety s trvalým bydliskom v Košice – okolie.

V súvislosti s blížiacou sa platnosťou novej Tarify a novými cenami cestovných lístkov odporúčame cestujúcim do 31. mája 2023 využiť všetky už zakúpené, aktuálne platné cestovné lístky.

TS DPMK
Foto: shutterstock