Od 12. decembra dochádza k systematizácii prestupov medzi mestskou a prímestskou dopravou v Prešove. Cieľom zmien je zjednodušiť cestovanie verejnou dopravou.

Cestujúcim dochádzajúcim do Prešova prímestskými autobusmi sa zjednoduší dostupnosť centra mesta vďaka zavedeniu 3 systémových prestupných zastávok:

  • Ľubotice, Dopravný podnik v smere z/do Bardejova, Vranova a Giraltoviec,
  • Prešov, Levočská v smere z/do Levoče a Popradu,
  • Prešov, Rázc. Šidlovec v smere z/do Sabinova a Veľkého Šariša.

Po novom všetky spoje zmluvných dopravcov Prešovského a Košického samosprávneho kraja (BUS Karpaty, SAD Humenné, SAD Poprad, SAD Prešov a ARRIVA Michalovce, Eurobus) budú na týchto zastávkach, obsluhovaných MHD, zastavovať.

Od 12. 12. tak budú mať cestujúci z regiónu umožnený rýchly prestup z prímestskej dopravy na mestskú a opačne vždy na rovnakej zastávke.

Okrem toho dôjde k systematizácii zastavovania prímestských spojov na zastávke Prešov, Šafáriková cintorín, a to u všetkých spojov, ktoré touto zastávkou prechádzajú.

Taktiež dochádza aj k zmene a zjednoteniu názvov niektorých zastávok MHD a prímestskej autobusovej dopravy: zastávka „Dulova Ves, č. d. 132“ sa zmení na „Prešov, Dulova Ves – kostol“, zastávka „Solivar, Súkromné gymnázium“ zmení názov na „Prešov, Solivarská“ a zastávka „Dulova Ves, potraviny“ na „Dulova Ves“.

Autor: IDS Východ, s.r.o.
Foto: shutterstock