Do Maďarska sa denne dostanete spojmi, ktoré vychádzajú z košickej vlakovej aj autobusovej stanice. Pohodlne vás odvezú na výlety až do Budapešti.

Košický kraj má od decembra 2021 zlepšené autobusové aj priame železničné spojenie s Maďarskom. Rýchliky na trase Košice – Miškolc – Budapešť vyrážajú z košickej aj budapeštianskej stanice denne každé dve hodiny a zabezpečuje ich Železničná spoločnosť Slovensko. Cestujúci môžu spojenie využiť aj počas letnej dovolenkovej sezóny a odviesť sa vlakom na výlety do Miškolca, Budapešti, Egeru a ďalších atraktívnych lokalít v okolí hlavného mesta Maďarska.

Cestujúci, ktorí bývajú medzi Košicami a Hidasnémeti, majú možnosť využiť autobusové spojenie, ktoré objednáva Košický samosprávny kraj. Autobus ich odvezie do Hidasnémeti, kde môžu prestúpiť na vlak do Miškolca alebo Budapešti.

Vlaky ZSSK na trase Košice – Budapešť premávajú denne od 6.01 hod. do 18.01 hod. každé dve hodiny, z Budapešti vyráža prvý spoj o 6.30 h a posledný o 18.30 h. Cesta do Budapešti trvá tri a pol hodiny, do Miškolca sa dostanete za hodinu a pol. Autobusové spojenie, ktoré pre Košický samosprávny kraj zabezpečuje spoločnosť eurobus, a. s., je prevádzkované v rozsahu 11 párov dopravných spojení počas pracovných dní a 5 párov spojov cez voľné dni. Na autobusové spoje sa vzťahuje tarifa prímestskej pravidelnej autobusovej dopravy.

Ponúkame vám naše Bucket listy – zoznam toho, čo stojí za to v Miškolci, Budapešti, Egeri a okolí hlavného mesta Maďarska vidieť a zažiť: